''Młode Albatrosy 2022'' - konkurs rozstrzygnięty!

6.06.2022

Protokół jury Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „MŁODE ALBATROSY 2022”

Jury VIII edycji konkursu obradujące w składzie: Danuta Maliszewska dyrektor SP nr 51 w Gdyni  – przewodnicząca, Ewa Kurasz, Paulina Matys oraz Janusz Żurawski – sekretarz jury, po obejrzeniu nadesłanych na konkurs filmów, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii FILM FABULARNY:

• I nagrodę i statuetkę „Młodego Albatrosa 2022” dla filmu „Tiempo para Valencia” w reżyserii Marii Błaszkiewicz (Studio „Żyrafa”).

W kategorii FILM ANIMOWANY:

• I nagrodę i statuetkę „Młodego Albatrosa 2022” dla filmu „Tajemne przejście” zrealizowanego przez zespół animatorów z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu pod opieką Roberta Kużniewskiego.

W kategorii FILM ANIMOWANY jury konkursu postanowiło wyróżnić filmy:

• „Gwiazdozbiór Delfina” – autorstwa Zuzanny Różańskiej z pracowni filmowej Młodzieżowego Domu Kultury w Lidzbarku Warmińskim,
  • „Ślady” – zrealizowany przez zespół animatorów z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu pod opieką Bartosza Zarzyckiego,
  • „Czas mas” – zrealizowany przez zespół animatorów z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu pod opieką Moniki Kuczynieckiej.

Jury Młodzieżowe w składzie: Ewa Wilk – przewodnicząca, Aleksandra Nowak, Marcel Banaś, Jerzy Zacharzewski, Jakub Badeński  – „Nagrodę Młodego Widza” przyznało filmowi „Tiempo para Valencia” w reżyserii Marii Błaszkiewicz.

Gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego filmów i życzymy wielu kolejnych sukcesów artystycznych!

Dziękujemy wszystkim autorom filmów, ich rodzicom i opiekunom oraz instytucjom wspomagającym młodych twórców za nadesłanie filmów na konkurs.

Zapraszamy do udziału w IX edycji „Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2023”.

Gdynia, 27.05./31.05./2022

Data dodania: 2022-06-06 16:51:42