Młode Albatrosy 2024 - wyniki konkursu

7.06.2024

Protokół jury Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „MŁODE ALBATROSY 2024”

Jury X edycji konkursu obradujące w składzie: Danuta Maliszewska, dyrektor SP nr 51 w Gdyni – przewodnicząca, Ewa Kurasz, Izabela Meller oraz Janusz Żurawski – sekretarz jury, po obejrzeniu nadesłanych na konkurs filmów, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii FILM FABULARNY:

Wyróżnienie w kategorii film fabularny przyznano filmowi:

• „Spisek ładowarek” (praca zbiorowa - film zrealizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 244 w Warszawie repr. przez Weronikę Izdebską).

W kategorii FILM ANIMOWANY:

• I nagrodę i statuetkę „Młodego Albatrosa 2024” dla filmu „Zrodzona z deszczu” zrealizowanego przez Łucję Pisarek.
  • II nagrodę i statuetkę „Młodego Albatrosa 2024” dla filmu: „Na krawędzi” zrealizowanego przez Tomasza Browna.
  • III nagrodę i statuetkę „Młodego Albatrosa 2024” dla filmu „The hand of the princess” zrealizowanego przez Hannę Rybę, Maję Rzelechowską, Juliana Czechowskiego i Marcela Małeckiego.

W kategorii film animowany wyróżniono filmy:

• „Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie” (real. Helena Sacharuk).
  • „Czarny kapturek w krainie emocji” (praca zbiorowa pod opieką artystyczną Alicji Witkowskiej).
  • „Abecadło” (real. Patryk Hildebrandt).
  • „Oni” (real. Helena Sacharuk, Lidia Sacharuk).

Nagrodą Specjalną Jury wyróżniono Szkolne Koło Animacji Poklatkowej ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie, działające pod opieką Barbary Napieralskiej za wysoki poziom artystyczny filmów, dostrzeganie i poddawanie twórczej interpretacji uniwersalnych wartości humanistycznych.

Jury Młodzieżowe - składające się z uczestników warsztatów filmowych zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 51 w Gdyni w ramach projektu „Otwarta Szkoła” (Marta Wilk, Zuzanna Filipska, Iga Cieślicka, Konrad Filipski, Igor Lewiński)  – „Nagrodę Młodego Widza” przyznało filmowi „Na krawędzi” w realizacji Tomasza Browna.

Wszystkim autorom konkursowych filmów, ich rodzicom, opiekunom artystycznym gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego filmów i życzymy wielu kolejnych sukcesów artystycznych!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu w nowej, zmienionej formule.

Gdynia, 3.06.2024

Nagrodzone filmy można obejrzeć pod linkiem:

Data dodania: 2024-06-07 13:11:50
Data edycji: 2024-07-03 19:56:18