SP51 zaprasza:)

Nasza koncepcja pracy z dziećmi jest oparta na założeniach Nowoczesnej Szkoły Celestyna Freinet.

Zapewniamy twórczą atmosferę, kreatywne metody pracy, które pozwalają dziecku w naturalny sposób zdobywać kolejne kompetencje i umiejętności potrzebne nie tylko w szkole, ale i w życiu. Kadra pedagogiczna wypracowała model szkoły nowoczesnej, innowacyjnej, ukierunkowanej na wszechstronny rozwój człowieka i zakorzenionej w tradycji. Rozwój logicznego i komputacyjnego myślenia, kompetencje komunikacyjne, językowe (w tym nauka języka migowego w oddziale przedszkolnym), kulturowe, twórcze rozwiązywanie problemów – to nasze priorytetowe zadania. Podchodzimy do każdego dziecka indywidualnie, a rodzinna atmosfera zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Polskich Noblistów w Gdyni znajduje się na terenie przepięknego parku dzielnicy Kamienna Góra, 700 metrów od Mariny Gdynia. Obiekt wybudowany w latach sześćdziesiątych w kształcie litery E, pozwala wydzielić zamknięte strefy dla uczniów poszczególnych etapów edukacji. Z inicjatywy rodziców w szkole powstała strefa chillout, gdzie dzieci mogą odpoczywać. Na terenie wewnętrznego dziedzińca szkoły uczniowie spędzają przerwy. W szkole nie ma dzwonków.

Uczniowie szkoły mają do dyspozycji 17 sal lekcyjnych, salę gimnastyczną, małą salę do ćwiczeń, świetlicę, stołówkę z własną kuchnią, bibliotekę i czytelnię multimedialną, laboratorium przyszłości oraz dwa boiska na dolnym i górnym tarasie szkoły. Pracownie szkolne zostały bogato wyposażone w sprzęt multimedialny, stały dostęp do Internetu oraz pomoce naukowe. Uczniowie mogą korzystać z pomocy pedagoga, psychologa, logopedy, stomatologa oraz pielęgniarki.

SP51 współpracuje z Pomorskim Związkiem Żeglarskim w organizacji klas sportowych w dyscyplinie żeglarstwo oraz realizacji programu edukacji morskiej we wszystkich klasach. Nasi uczniowie pływają na jednostkach klasy Jacht 2020. Szkoła uczestniczy w projektach zwiazanych z edukacjią morską: Pomorskie Żagle Wiedzy Gdynia, Gdynia na Fali, Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie, Żagle w górę – kurs na 51. Szkoła jest organizatorem konkursu międzyszkolnego „Już od dawna o tym marzę, żeby dzielnym być żeglarzem”.

W roku szkolnym 2022/2023 nauką będzie objętych 385 uczniów.

Szkoła oferuje naukę w klasach innowacyjnych i sportowych.

Oferujemy naukę języka angielskiego, języka niemieckiego i języka francuskiego od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Uczniowie mają możliwość zdobycia międzynarodowych certyfikatów językowych na poziomie A1/A2 i B1/B2 (francuski, niemiecki) – egzaminy organizowane są co roku.

Uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności podczas zajęć szkolnych, jak również pozaszkolnych, dzięki współpracy z licznymi instytucjami i organizacjami. W Szkole Podstawowej nr 51 będą realizowane projekty edukacyjne m.in.: Pomorskie Żagle Wiedzy, Gdynia Rowerowa, Szkoła Promująca Zdrowie, Rajdy międzypokoleniowe, edukacja morska, edukacja filmowa – DKF, Język obcy dla Malucha, Sport dla Malucha, Fonolandia, Jesteśmy różni, uczymy się razem, Policyjna Foczka, Akcja zdrowo i sportowo, Śniadanie daje moc, Gra planszowa, Mali odkrywcy. Jak zapisać się w historii Świata?

Szkoła jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy”

Organizujemy pozalekcyjne zajęcia sportowe: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, rajdy turystyczne, szachy, taniec, również w ramach Otwartej Szkoły.

Zajęcia lekcyjne rozpoczynają się o godz. 8.00, a kończą najpóźniej o 15.30 (system jednozmianowy).

Obiady wydawane są podczas trzech przerw tzw. „obiadowych” (11.30, 12.35, 13.35), informacje o odpłatności za obiady są publikowane na stronie szkoły. Szkoła posiada własną kuchnię, która zapewnia zdrową i zbilansowaną dietę.

Opieka w świetlicy dla uczniów oddziału przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w godz. 7.00 – 17.00.

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Polskich Noblistów zaprasza uczniów, którzy chcą z nami odkrywać i zrozumieć Świat.

Danuta Maliszewska

dyrektor SP51