Tropiciele przyrody - innowacja dla ucznów klas 1-3

„Tropiciele przyrody” - innowacja została opracowana dla uczniów klas I – III. Realizowane na spotkaniach zagadnienia mają przybliżyć dziecku otaczający je świat przyrody w oparciu o własne doświadczenia i przeżycia uczniów oraz ich praktyczne działania związane z propagowaniem i świadomością zdrowego stylu życia. Edukacja wczesnoszkolna to pierwszy etap kształcenia szkolnego, którego zadaniem jest wszechstronny rozwój osobowości dziecka. Dziecko w tym wieku jest ciekawe świata, który je otacza. Okres ten cechuje szczególnie wielka plastyczność psychiki dziecka, wyrabiają się pewne nawyki, dlatego tak ważny jest bezpośredni kontakt z naturą, wiedza o stanie naszego środowiska oraz zagrożeniach jakie niesie ze sobą współczesna cywilizacja. Dlatego biorąc pod uwagę nasze spostrzeżenia i obserwacje w pracy z dziećmi, postanowiłam wspomóc działania, które zapewnią im nabycie umiejętności prozdrowotnych zachowań, poszanowania zdrowia własnego i innych oraz uwrażliwienie uczniów na wartość otaczającego je środowiska przyrodniczego.

Data dodania: 2021-01-19 17:32:31
Data edycji: 2022-09-21 21:10:16