Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji

W trakcie ubiegłego roku szkolnego kadra pedagogiczna SP 51 wzięła udział w ogólnopolskim projekcie innowacyjnym pt. "Jesteśmy różni, uczymy się razem" sygnowanym przez Polskie Towarzystwo Dysleksji.

Projekt ten miał na celu podniesienie kompetencji nauczycieli oraz wprowadzenie do szkoły dobrych praktyk w zakresie pomocy dziecku ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ryzykiem dysleksji oraz z trudnościami w uczeniu się. Dołożyliśmy wszelkich starań, by wspólnymi siłami spełnić wymagane w projekcie kryteria.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jako jedyna placówka w Gdyni i jedna z 35 w całym kraju, zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem Polskiego Towarzystwa Dysleksji za realizowanie wytycznych w innowacji "Jesteśmy różni, uczymy się razem".

Na ręce szkolnego koordynatora projektu - pani Agaty Sosnowskiej - przekazana została również pamiątkowa książka pt. "Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem" autorstwa Przemka Staronia z jego dedykacją.

Udział w projekcie dał nam dużo radości i pozwolił poczynić wiele nowych planów związanych z pomocą psychologiczno - pedagogiczną dla naszych uczniów!

Data dodania: 2022-10-28 09:06:23
Data edycji: 2022-11-03 09:04:53