Certyfikat Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej

7 października 2022r. Szkoła Podstawowa nr 51 im. Polskich Noblistów w Gdyni dołączyła do grona certyfikowanych szkół województwa pomorskiego. Podczas Konferencji "Dobre praktyki w kształtowaniu kompetencji kluczowych poprzez edukację morską " w Cedrach Wielkich, dyrektor SP51 Danuta Maliszewska oraz koordynator programu edukacji morskiej SP51 pani Sylwia Cimiengo odebrały z rąk Wicemarszałka Województwa Pomorskiego, pana Józefa Sarnowskiego przyznany przez Zespół ds. edukacji morskiej Pomorskiej Rady Oświatowej - Certyfikat Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej.
Pani Sylwia Cimiengo otrzymała również nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie dla nauczycieli za scenariusz zajęć o tematyce morskiej "Zajęcia na fali".
SP51 realizuje program edukacji morskiej we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Szkoła organizuje praktyczne zajęcia żeglarstwa jako projekt oraz program szkolenia sportowego w oddziałach sportowych. W roku szkolnym 2021/2022 SP51 przystąpiła do "Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej" i "Pomorskich Żagli Wiedzy".
Dyrektor szkoły wraz z załogą SP51 deklarują, że nie przestaną szukać wiatru! "Żagle w górę - kurs na SP51"

Data dodania: 2022-10-10 12:04:31
Data edycji: 2022-10-13 16:10:39