dr Olga Labudda z Nagrodą Prezydenta Gdyni

Dzień Edukacji Narodowej w Gdyni

Uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi odbyła się 10 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

- Dzisiaj z okazji Dnia Edukacji Narodowej tradycyjnie nagradzamy nauczycieli i pracowników administracyjnych za działania na rzecz oświaty. Dziękujemy im za trud nauczania młodego pokolenia ale również za wspólne tworzenie dobrego klimatu dla gdyńskiej edukacji - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni to docenienie codziennej pracy naszych nauczycieli, dyrektorów, pracowników obsługi i administracji. To dzięki naszej zaangażowanej kadrze edukacyjnej uczniowie odnoszą olbrzymie sukcesy, a dzięki pracownikom obsługi i administracji szkół, placówki są świetnie zorganizowane.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że w gronie osób nagrodzonych Nagrodą Prezydenta Gdyni znalazła się dr Olga Labudda – wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Gdyni.

Serdecznie gratulujemy!

Sieć placówek oświatowych

Dotychczasowa rekrutacja w tym roku pozwala spojrzeć w nowy i „świeży” sposób na sieć placówek oświatowych w Gdyni, na bieżąco identyfikować i odpowiednio reagować na potrzeby naszych uczniów.

Rozbudowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 i Szkoły Podstawowej nr 48 w Chwarznie-Wiczlinie o nowe skrzydła pozwoliły odstąpić od konceptu budowy nowej szkoły w tej części miasta, którą tworzyć miał zespół nauczycieli likwidowanej Szkoły Podstawowej nr 51. Choć obecnie blisko 65 proc. uczniów tej szkoły to osoby spoza rejonu, to decyzja samorządu sprzed dwóch lat o utworzeniu nowej klasy sportowej, zeszłoroczna i tegoroczna udana rekrutacja powodują, że placówka ta nadal będzie funkcjonowała w systemie gdyńskich podstawówek i nie będzie przedmiotem zaplanowanych wcześniej zmian sieci. Planowana do otworzenia w tej lokalizacji poradnia psychologiczno-pedagogiczna będzie tworzona w innej lokalizacji.

Przed nami nowe wyzwania, których kierunek jest jeden – konsekwentne realizowanie nowoczesnej i progresywnej polityki edukacyjnej, w której Uczeń jest pierwszy i najważniejszy.

Miejski Rzecznik Praw Ucznia

Prezydent Miasta Gdyni podjął decyzję o utworzeniu stanowiska Miejskiego Rzecznika Praw Ucznia, funkcję tę powierzył Małgorzacie Chudzińskiej z Wydziału Edukacji.

Pełna relacja z uroczystości pod linkiem:

Data dodania: 2023-10-12 08:24:48
Data edycji: 2023-10-12 08:38:24