Eko-mural

19.06.2023

W naszej szkole 19 czerwca odbyło się wielkie malowanie. Na murku obok dolnego boiska powstał Eko-mural wykonany przez dzieci, nauczycieli oraz dyrekcję szkoły. Eko-mural został namalowany farbą oczyszczającą powietrze z technologią fotokatalityczną CristalACTiV, która jest przyjazna dla środowiska. Powierzchnia, na którą nałożymy farbę staje się aktywną tarczą ochronną. Wystarczy niewielka ilość słońca (promieniowanie UV-A), by aktywować zawarty w farbie fotokatalizator-nanodwutlenek tytanu TiO2. Tak uruchamia się skomplikowana, dla człowieka i dla środowiska przyjazna reakcja chemiczna, w wyniku której szkodliwe zanieczyszczenia powietrza (np. takie jak tlenek azotu NOx), są przekształcane w mniej szkodliwe substancje. Pomysłodawcami tej akcji była p. Alicja Wodecka oraz p. Ewa Miezianko-Pieper. Projekt muralu wykonała pani pedagog Joanna Konkiel. Dziękujemy wszystkim za pomoc, a w szczególności dzieciom i rodzicom za olbrzymie zaangażowanie, aby powstał tak piękny mural w naszej szkole.

Data dodania: 2023-06-21 10:56:10
Data edycji: 2023-06-21 11:06:18