Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Konkurs ''Woda - to życie'' rozstrzygnięty!

Konkurs ''Woda - to życie'' rozstrzygnięty!

30.05.2023

 

Z przyjemnością informujemy, że Ogólnopolski Interdyscyplinarny Konkurs dla Uczniów Szkół Podstawowych i Średnich Imienia Polskich Noblistów „WODA TO ŻYCIE” został rozstrzygnięty.

 

 

W roku szkolnym 2022/2023 Szkola Podstawowa nr 51 w Gdyni przystąpiła do kolejnej edycji Pogramu Edukacyjnego Wód Polskich „Aktywni Błękitni Szkoła Przyjazna Wodzie”.

 

 

Celem programu jest rozwijanie w społeczeństwie postaw ekologicznych, umiejętności i nawyków racjonalnego korzystania z zasobow wodnych, wyposażenie uczniów w podstawową wiedzę z zakresu środowiska wodnego i jego ochrony.

Program otrzymał patronat Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Kuratorów Oświaty: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

W ramach realizacji programu SP nr 51 zorganizowała Ogólnopolski Interdyscyplinarny Konkurs dla Uczniów Szkół Podstawowych i Średnich Imienia Polskich Noblistów „WODA TO ŻYCIE“.

Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach: plastyczny, literacki oraz trzyetapowy konkurs wiedzy. Do rywalizacji przystąpiło 9 szkół podstawowych    i 3 szkoły średnie z terenu całej Polski. Wszystkie szkoły połączyła woda – poprzez ich położenie nad zbiornikiem wodnym, ale też poprzez szacunek i aktywność uczniów na rzecz tego żywiołu. Dodatkowo 12 szkół zintegrował wspólny patronat „Polskich Noblistów“.

W trzyetapowym konkursie wiedzy w kategorii szkół podstawowych i średnich wyłoniono najlepszych uczestników, finalistów i laureatów.

W konkursie plastycznym dla szkół podstawowych przekazano komisji konkursowej prawie 200 prac w różnych kategoriach wiekowych.

W konkursie literackim dla szkół podstawowych prace podzielone były na kategorię prozy i poezji w kilku kategoriach wiekowych. Komisja nagrodzila i wyróżniła 30 prac.

Data dodania: 2023-05-30 12:05:40
Data edycji: 2023-05-30 12:09:50
Ilość wyświetleń: 345

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Dziecko chce i potrafi się samodzielnie uczyć, jeżeli tylko stworzy się mu warunki sprzyjające rozwojowi

Celestyn Freinet
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej