Mała książka - wielki człowiek

7.12.2023

"Mała książka - wielki człowiek" jest kampanią, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero zaczynają naukę w szkole podstawowej. Pragniemy ich zachęcić do częstego sięgania po ksiązki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych - rodziców, dziadków, rówieśników, opiekunów, nauczycieli.

W celu realizacji powyższego celu, wszyscy uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 51 w Gdyni, podczas spotkania w czytelni szkolnej, otrzymali dzisiaj wyprawkę, w skład której wchodzą:

• książka Justyny Bednarek "Wnuczka antykwariusza" z ilustracjami Emilii Dziubak,
  • broszura "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem", która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania. Mamy nadzieję, że otrzymane pozycje pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy nie kończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

Mamy nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom i współpracy - miłość do książek będzie towarzyszyć uczniom na codzień.

Organizatorzy akcji "Mała książka - wielki człowiek"

Data dodania: 2023-12-07 16:58:19
Data edycji: 2023-12-09 20:27:10