Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Nadziejo - siostro dobrych snów...

Nadziejo - siostro dobrych snów...

14.04.2022

Z inicjatywy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Gdyni odbyło się przedświąteczne spotkanie, a właściwie powitanie w naszej szkole uczniów i ich rodzin, którzy zmuszeni zostali do opuszczenia Ukrainy i trafili do naszego miasta, w którym znaleźli bezpieczne schronienie przed wojną. Powitaliśmy ich bardzo serdecznie minikoncertem, który nosił tytuł „Nadziejo – siostro dobrych snów...”.

W imieniu całej społeczności szkolnej naszych miłych gości powitała dyrektor Danuta Maliszewska i w imieniu Samorządu Uczniowskiego jego przewodnicząca – Lena Siatecka.

Psycholog i tłumacz z języka ukraińskiego – p. Anna Parfenova przekazała informacje o możliwości wsparcia oraz pomocy dla nowoprzybyłych, gdyby taka pomoc była potrzebna uczniom bądź ich opiekunom

W koncercie, który prowadziła Lena Hordyj wystąpili uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Pietrzykowska, Joanna Osiecka, Filip Gradecki oraz gość specjalny z Ukrainy – pianistka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki – Olena Yanchuk. Szczególnie przejmująco w jej wykonaniu wybrzmiały dwa utwory: pieśń zaśpiewana a’cappella oraz najnowsza kompozycja napisana tuż po przybyciu do Gdyni.

Po wielkanocnym poczęstunku przy bogato zastawionym stole, nasi goście wraz z uczniami szkoły i nauczycielami zajęli się tworzeniem pisanek w różnych technikach oraz wspólnymi zabawami.

Wszystkim osobom, które pomagały w organizacji tego niezwykłego, wzruszającego spotkania i czuwały nad jego sprawną realizacją - serdecznie dziękujemy!

Data dodania: 2022-04-15 18:34:17
Data edycji: 2022-04-16 08:03:49
Ilość wyświetleń: 207

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Dziecko chce i potrafi się samodzielnie uczyć, jeżeli tylko stworzy się mu warunki sprzyjające rozwojowi

Celestyn Freinet
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej