Czcionka:

A+A-

Kontrast:

O naszym festiwalu...

O naszym festiwalu...

Gdynia od lat żyje filmem. Owocem tych działań było przyjęcie naszego miasta do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Filmu. To pokazuje też, że warto marzyć i wierzyć w siebie.

Marzysz o tym, by stworzyć własny film? Nie czekaj, chwyć za kamerę lub telefon i stwórz swój krótki film. Może to być dokument, animacja, teledysk, fabuła lub produkcja muzyczna. Masz nieograniczone możliwości kreatywnego zrealizowania swoich marzeń językiem filmu i wzięcia udziału w konkursie.

Od 2015 roku nasza szkoła organizuje Ogólnopolski Festiwal Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy”. To konkurs dla uczniów szkół podstawowych i uczestników zajęć pozalekcyjnych z różnych instytucji kultury z całej Polski, których pasją jest film.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie uczniów tworzeniem filmów oraz rozwijanie indywidualnych pasji. Chcąc przystąpić do konkursu, młodzi twórcy – samodzielnie lub pod okiem nauczyciela – muszą napisać scenariusz, zorganizować ekipę filmową, sprzęt i zabrać się za realizację pomysłu, czyli: reżyserowanie, realizację zdjęć na planie filmowym, montaż, postprodukcję i ...uroczystą premierę. Potem jest już łatwiej - festiwale, nagrody, sława...

Dotychczasowe edycje „Młodych Albatrosów” okazały się ogromnym sukcesem artystycznym i organizacyjnym oraz potwierdziły celowość i zasadność organizacji ogólnopolskiej imprezy dla dzieci i młodzieży, rozpoczynających swoją „twórczą przygodę artystyczną” z filmem. Organizowany przez nas festiwal jest doskonalą promocją twórców i ich filmów.

Na „Młodych Albatrosach” objawił się talent wielu uczniów, którzy z wielkim powodzeniem kontynuują swoje filmowe hobby. Wielu z nich podjęło ważną życiową decyzję i zdecydowało się na kontynuowanie nauki w szkołach przygotowujących do wykonywania zawodów związanych z twórczością filmową i telewizyjną. Festiwal stworzył także możliwość corocznego spotkania się najmłodszych filmowców w Gdyni i dokonania oceny osiągnięć artystycznych, wymiany poglądów, wzajemnego poznania się i integracji środowiska.

Gale finałowe z okazji zakończenia festiwalu są znakomitą okazją do filmowej promocji naszego, szczególnie ważnego dla filmowców miasta oraz reklamy naszej szkoły - jako sprawnego organizatora festiwalu - wśród uczniów i nauczycieli z całej Polski.

Trzy ostatnie edycje festiwalu odbyły się w warunkach obostrzeń sanitarnych spowodowanych pandemią. Żałujemy, że nie mogliśmy spotkać się z laureatami na gali zakończenia festiwalu. Pomimo wielu różnych utrudnień, festiwal nie stracił ciągłości organizacyjnej. Najmłodsi twórcy z całej Polski i ich artystyczni opiekunowie nie zawodzą i przesyłają na konkurs wiele interesujących, dojrzałych artystycznie filmów. Jak co roku, dzięki wsparciu życzliwych osób, organizacji i instytucji, autorzy najlepszych filmów mogą liczyć na cenne statuetki „Młodego Albatrosa”, nagrody rzeczowe i stosowne dyplomy.

Od wielu lat „Młode Albatrosy” znajdują się w „Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych”.

Data dodania: 2022-05-04 12:52:39
Data edycji: 2022-10-13 11:28:42
Ilość wyświetleń: 464

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Zobacz

Nasi Partnerzy

Motto
naszej
szkoły

Dziecko chce i potrafi się samodzielnie uczyć, jeżeli tylko stworzy się mu warunki sprzyjające rozwojowi

Celestyn Freinet
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej