''Skarb Mikołajka'' i ''Skarby Gdyni'' w Gdyńskim Centrum Filmowym

SKARB MIKOŁAJKA (Francja, 2021, reż. Julien Rappeneau)

W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele – banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i ​​rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa – bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.

Warsztaty o Gdyni poprowadziła Danka Ślipy, licencjonowana przewodniczka po Trójmieście, autorka bloga „Frajda nad morzem”. Prezentacja, pełna zdjęć i opowieści o Gdyni morskiej, letniskowej, modernistycznej i filmowej była wprowadzeniem w zabawę na świeżym powietrzu, w grę miejską, którą uczniowie wraz z nauczycielami zrealizują we własnym zakresie. Gdynia to „miasto z morza i marzeń”. Jak wiele spełniło się ich już do tej pory? Przekonacie się, poszukując gdyńskich skarbów, mając głowę pełną marzeń i planów.

Data dodania: 2022-05-19 20:33:24
Data edycji: 2022-05-20 20:49:08