10.11.2023

Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości pamiętamy o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Uroczystość miała przypomnieć tamte historyczne wydarzenia oraz pobudzić do refleksji.

Wykonawcy wprowadzili widownię w atmosferę wydarzeń poprzedzających historyczną datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie przedstawiono sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości oraz podkreślono niezwykłe cechy i ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, nieustannie podejmował działania mające doprowadzić do odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy 3a recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość.

Data dodania: 2023-11-10 15:56:26
Data edycji: 2023-11-10 23:33:04