4.12.2023

W tym roku, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA.
Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. Objęliśmy opieką jedną z rodzin, stając się tym samym jej Darczyńcą.
Jest to rodzina wielodzietna, borykająca się z problemami finansowymi z uwagi na fakt, że ojciec rodziny utracił prace. Do tego jedno z dzieci, to dziecko z niepełnosprawnością.
Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny, zapraszamy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców i nauczycieli.

Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Jest to lekcja empatii dla dzieci i młodzieży. Radość dzielenia
i sprawczości. Przygotowane paczki można zostawiać przy wejściu do szkoły.
W weekend cudów, który przypada 16 - 17 grudnia, wolontariusze dostarczą paczki do magazynu w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym. Al. Zwycięstwa 96/98 Gdynia.
W razie pytań prosimy o kontakt z wolontariuszami Ewą Kurasz i Izabelą Meller.

Poniżej przydatne linki.

Link do rodziny, której zostaliśmy Darczyńcą.

Link poradnika jak prawidłowo przygotować paczkę

SZLACHETNA PACZKA

W tym roku nasza szkoła pierwszy raz przystępuje do ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka.

Chcemy zachęcić całą społeczność szkolną do współpracy oraz dać uczniom lekcję empatii.

Chcemy w dzieciach wzbudzić wrażliwość i pokazać w jaki sposób można pomóc drugiemu człowiekowi.

Idea akcji opiera się na pomocy osobom potrzebującym, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Są to z reguły samotni seniorzy, rodziny wielodzietne, osoby z niepełnosprawnością.

Najpierw wolontariusze badają potrzeby rodzin i robią listę najważniejszych potrzeb. Następnie darczyńcy wysyłają paczki.
W weekend cudów, który w tym roku przypada na 16-17 grudnia wolontariusze rozwożą paczki do rodzin.

Jeżeli chcecie zostać darczyńcą lub znacie potrzebującą osobę lub rodzinę i chcielibyście ją zgłosić do Szlachetnej Paczki, skontaktujcie się z naszymi wolontariuszami - paniami Ewą Kurasz i Izabelą Meller.

Więcej szczegółów na

Ulotki dostępne przy wejściu do szkoły.

Data dodania: 2023-12-04 09:57:21
Data edycji: 2023-12-04 09:58:38