Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 - wyniki końcowe

17.05.2022

Informujemy, że do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego na wszystkich czterech poziomach wiekowych zgłosiło się w sumie 754 placówek z dziesięciu polskich województw.

Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie: Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz, Zbigniew Walczak po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki - przyznała tytuły laureata, finalisty i wyróżnionego. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie, którzy uzyskali wysoki wynik w szkole, w której żaden uczeń nie zdobył tytułu Laureata ani Finalisty.

W tegorocznej edycji WMC uczestniczyło 59. uczniów naszej szkoły. Po podliczeniu i zweryfikowaniu wyników wszystkich testów, najlepszymi w poszczególnych kategoriach wiekowych w naszej szkole zostali:

• klasy 2-3  MARIANNA PIESIEWICZ (2a)
  • klasy 4-6  LENA HORDYJ (5a)
  • klasy 7-8  MARIANNA JANASIEWICZ (8a)

Gratulujemy nagrodzonym Uczniom i ich Nauczycielom oraz wszystkim Uczestnikom WMC!

Fundatorem nagród książkowych dla zwycięzców jest Miasto Gdańsk.

Wszystkich laureatów, finalistów, wyróżnionych i nagrodzonych serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie X edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego, które odbędzie się 14 czerwca 2022 r. (wtorek), w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku według harmonogramu czasowego dla poszczególnych poziomów wiekowych, podanego w załączonych protokołach końcowych WMC.

Opiekunowie WMC w SP nr 51 w Gdyni

Anna Mytkowska, Janusz Żurawski