Wielki Maraton Czytelniczy 2023/2024 - wstępne wyniki szkolne!

15.04.2024

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego gratulujemy wiedzy, wytrwałości i uzyskanych wyników!

Po zakończeniu siedmiu testów konkursowych i podliczeniu punktów, w SP nr 51 najepszy wynik uzyskały:

• klasy 2-3 "Spotkacie nowych przyjaciół" - MARTA SZYMIEC (3a)
  • klasy 4-6 "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" - MATYLDA JANASIEWICZ (5a)

Uroczysta Gala XV edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego odbędzie się 11 czerwca 2024 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Porządek Gali będzie następujący:

• 9.00-11.15 - uczniowie klas 2-3: Gala WMC "Spotkacie nowych przyjaciół",
  • 11.30-13.15 - uczniowie klas 4-6: Gala WMC "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca",
  • 13.30-15.00 - uczniowie klas 7-8 SP i szkół ponadpodstawowych: Gale WMC "W lustrze książki" i "Na literackim szlaku".

Uwaga! Ważne, by nagrodzeni uczniowie uczestniczyli we właściwej uroczystości.

Do 24 maja 2024 r. Komisja Konkursowa prześle Szkolnym Opiekunom WMC wstępne wyniki konkursowe w celu weryfikacji liczby punktów zdobytych przez uczniów oraz pisowni nazwisk.

Laureat „Wielkiego Maratonu Czytelniczego” otrzymuje 3 punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025 ustalony na podstawie art. 148 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2023 r. poz. 900 ze zm.):

Szczegóły pod linkami:

W załącznikach:

• Regulamin Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2023/2024
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
  • Alfabetyczna lista lektur na cały rok szkolny

Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej!

Zapraszamy!

Anna Mytkowska