Cyberprzemoc, uzależnienia od korzystania z urządzeń elektronicznych/Internetu - ankieta

Szanowni Państwo,

Miasto Gdynia realizuje badanie społeczne na rzecz opracowania Gminnego Programu Przeciwdziałania Cyberprzemocy i Infoholizmowi na lata 2024-2026, którego głównym celem jest diagnoza zjawiska cyberprzemocy oraz uzależnienia od korzystania z urządzeń elektronicznych i/lub Internetu, a także wskazanie odpowiednich działań profilaktycznych.  W związku z powyższym, prosimy o wypełnienie ANONIMOWEJ ANKIETY przez uczniów, nauczycieli i rodziców uczniów z Państwa szkoły, która posłuży przygotowaniu istotnego dokumentu dla Miasta.

Wypełnianie ankiety odbywa się za pośrednictwem portalu www.webankieta.pl. Strona ta gwarantuje bezpieczeństwo – przetwarzanie danych respondentów jest zgodne ze wszelkimi wymaganiami RODO. Kwestionariusze ankiet wprowadzone na platformę nie zawierają żadnych pytań umożliwiających identyfikację respondentów. Ankiety te są całkowicie anonimowe, nie mamy możliwości identyfikacji, kto wypełnił jaką ankietę. Uczniowie klikają w otrzymany link, odpowiadają na zawarte w kwestionariuszu pytania, a następnie klikają „wyślij”. Po wypełnieniu ankiet przez wszystkich uczniów wyniki zostają zbiorczo pobrane z platformy webankieta.

Prosimy o przekazanie uczniom linków jak najszybciej. Prosimy o przeprowadzenie badania do dnia 24.05.2024 r. Dziękujemy.

Link do badania uczniów: https://www.webankieta.pl/ankieta/1220784/ankieta-dla-uczniow-szkol-z-terenu-miasta-gdyni.html

Link do ankiety dla nauczycieli szkół: https://www.webankieta.pl/ankieta/1220592/ankieta-dla-nauczycieli-szkol-znajdujacych-sie-na-terenie-miasta-gdyni.html

W ramach realizacji w/w Programu, badaniem objęci są również rodzice uczniów z terenu Miasta. Zwracamy się zatem z uprzejmą prośbą o udostępnienie linka do ankiety dla rodziców poprzez dziennik elektroniczny.

Link do ankiety dla rodziców:  https://www.webankieta.pl/ankieta/1220625/ankieta-dla-rodzicow-uczniow-szkol-z-terenu-miasta-gdyni.html

Lena Gromelska
Koordynator regionalny ds. szkoleń i badań społecznych
Oficyna Profilaktyczna