IX edycja konkursu ''Młode Albatrosy 2023'' - zakończona

10.06.2023

Protokół jury Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „MŁODE ALBATROSY 2023”

Jury IX edycji konkursu obradujące w składzie: Danuta Maliszewska, dyrektor SP nr 51 w Gdyni – przewodnicząca, Ewa Kurasz, Izabela Meller oraz Janusz Żurawski – sekretarz jury, po obejrzeniu nadesłanych na konkurs filmów, postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii FILM FABULARNY:

• I nagrodę i statuetkę „Młodego Albatrosa 2023” dla filmu „Karl von Drals i wynalezienie roweru” w reżyserii Igora Rakoczego.

Wyróżnienie w kategorii film fabularny przyznano filmowi:

• „Scrabbley” w reżyserii Idy Kunze.

W kategorii FILM DOKUMENTALNY:

• I nagrodę i statuetkę „Młodego Albatrosa 2023” dla filmu „Świat kałuży” w reżyserii Wiktora Wardziaka.

W kategorii film dokumentalny wyróżniono film:

• „Śladami Natalii po Jeziorze Szmaragdowym” w reżyserii Natalii Słoń.

W kategorii FILM ANIMOWANY:

• I nagrodę i statuetkę „Młodego Albatrosa 2023” dla filmu „Dobro i Zło” zrealizowanego przez Barbarę Urban.
  • II nagrodę ex aequo dla filmów: „Czasem” (real. Zofia Kraczewska) i „Ucieczka na wolność” (real. Helena Sacharuk).
  • III nagrodę ex aequo dla filmów: „Nocne życie kuchni” (real. Oliwier Ginalski) i „Fantastyczna przygoda lewej skarpetki” (real. Julia Czechowska).

W kategorii film animowany wyróżniono filmy:

• „Ulotne wrażenie” (real. Dominik Kołodziejczyk), „Stworki Miro” (real. Lilianna Rudzka), „Szczupak lub lin” (real. Helena Sacharuk) i „Czarodziej kontra dzieci” (real. Bartosz Kraszkiewicz).

Jury Młodzieżowe - składające się z uczestników warsztatów animacji poklatkowej zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 51 w Gdyni - „Nagrodę Młodego Widza” przyznało filmowi „Dobro i Zło” zrealizowanemu przez Barbarę Urban.

Gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego filmów i życzymy wielu kolejnych sukcesów artystycznych!

Dziękujemy wszystkim autorom filmów, ich rodzicom i opiekunom oraz instytucjom wspomagającym młodych twórców za nadesłanie filmów na konkurs.

Zapraszamy do udziału w X edycji „Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2024”.

Data dodania: 2023-06-11 13:05:14
Data edycji: 2023-07-02 12:13:22