X Ogólnopolski Festiwal Filmów Uczniowskich ''Młode Albatrosy 2024''

27.10.2023

Szkoła Podstawowa nr 51 w Gdyni jest organizatorem X edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy 2024” – dla uczniów szkół podstawowych i uczestników zajęć w placówkach pozaszkolnych z całego kraju.

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów tworzeniem filmów.

Uczestnikami konkursu (autorami filmów) mogą być uczniowie szkół podstawowych z całej Polski.

Filmy zgłoszone do konkursu powinny spełniać następujące warunki:

• gatunek (np. fabuła, dokument, animacja, teledysk, eksperyment, dowolny, adaptacja/autorska interpretacja/twórcza próba odczytania wybranej lektury/tekstu literackiego),
  • czas trwania filmów fabularnych – do 10 minut, pozostałych – do 5 minut,
  • format zapisu filmów: .mp4,

Film wraz wypełnionymi czytelnie i podpisanymi – kartą zgłoszenia i klauzulą RODO  – należy przesłać drogą elektroniczną na adres organizatora mlodealbatrosy@o2.pl . Termin nadsyłania filmów upływa 15 maja 2024 r.

Jury przyzna autorom najlepszych filmów statuetki „Młodego Albatrosa” i nagrody oraz wybierze spośród dotychczasowych laureatów konkursu – Laureata X-lecia „Młodych Albatrosów”.

Powołane przez organizatora Jury Młodzieżowe przyzna „Nagrodę Młodego Widza”.

Jury może przyznać także dodatkowe nagrody indywidualne (np. za: scenariusz, oryginalną muzykę, najlepszą rolę aktorską, montaż, scenografię, kostiumy, reżyserię, zdjęcia) oraz nagrodę specjalną za film o tematyce związanej z morzem, żeglarstwem i Gdynią.

Wszystkie informacje o tegorocznej edycji festiwalu (regulamin, karta zgłoszenia filmu i klauzula informacyjna RODO) są dostępne na stronie internetowej organizatora pod linkiem: https://sp51gdynia.pl/edycja-2024,519,pl oraz na FB: www.facebook.com/mlodealbatrosy/

Kontakt z organizatorem festiwalu: mlodealbatrosy@o2.pl

Szkoła Podstawowa nr 51 w Gdyni, ul. Słowackiego 53, 81-392 Gdynia, sekretariat – tel. (58) 621 72 24

Zapraszamy do udziału w konkursie!

W załącznikach do pobrania:

• Regulamin konkursu
  • Karta zgłoszenia filmu